Wilma Karels | Patchwork & Quilten

Samen quilten tijdens NLdoet

Op 13 en 14 maart doen wij mee aan NLdoet, de grootste vrijwilligersactie van Nederland. Tijdens deze dagen zetten duizenden organisaties en vrijwilligers zich in om samen iets goeds te doen. We combineren die inzet met datgene wat ons bindt: quilten en handwerk met betekenis.

Quilts met een verhaal

Tijdens NLdoet gaan we aan de slag voor Stichting Knuffeldekens. Deze stichting zorgt ervoor dat kinderen en tieners die te maken hebben met ziekte, verlies of andere ingrijpende omstandigheden een quilt ontvangen. Zo’n quilt is meer dan een deken: het is een tastbaar gebaar van aandacht, warmte en betrokkenheid.

Binnen de quiltwereld worden dit ook wel troostdekentjes genoemd: met zorg en liefde gemaakt, speciaal voor iemand die dat extra nodig heeft.

Samen maken: van losse onderdelen tot één geheel

Voor deze NLdoet-activiteit wordt gewerkt aan één gezamenlijk quiltproject. Heleen Pinkster is op dit moment bezig met het ontwerpen van een speciaal patroon. Dat patroon vormt de basis voor de quilt die we met elkaar gaan samenstellen.

Iedere deelnemer werkt aan een deel van de quilt. Die losse onderdelen – in quilttermen vaak patches of blokken genoemd – worden uiteindelijk samengevoegd tot één quilt-top. Juist dat gezamenlijke proces maakt deze activiteit zo bijzonder: iedereen draagt bij, en samen ontstaat er iets groters.

Wat wordt er geregeld – en wat neem je mee?

Om het voor vrijwilligers zo laagdrempelig mogelijk te maken, zorgen wij voor:

  • alle benodigde stoffen;
  • een duidelijk patroon;
  • begeleiding tijdens het werken.

Van de deelnemers vragen we:

  • naaiervaring (je hoeft geen expert te zijn);
  • een eigen naaimachine;
  • zin om samen te werken en bij te dragen aan dit mooie doel.

Waarom meedoen?

Meedoen aan NLdoet bij ons betekent:

  • je quiltvaardigheden inzetten voor een maatschappelijk doel;
  • samen creatief bezig zijn in een ontspannen sfeer;
  • onderdeel zijn van een groter geheel, waarin handwerk en hart samenkomen.

Doe je mee?

We zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers die het mooi vinden om hun kennis en vaardigheden in te zetten voor kinderen en jongeren die een steuntje in de rug kunnen gebruiken.
Samen maken we tijdens NLdoet niet alleen een quilt, maar ook een verschil.

Wil je meedoen? Meld je aan via de pagina van de workshops.

Terug naar overzicht